Kurz lyžování pro 7. třídu ZŠ Bavorov

Bohužel jsme měli většinou mokrý těžký sníh, do kterého nám i několikrát napršelo. Přes den se teploty pohybovaly nad nulou.
Na první lyžování si všichni vzali klasické lyže. Po prvním lyžování a rozřazení dětí do skupin jsme vybraly dva adepty pro staki. Po odpoledním lyžování přibyl další. Jednalo se o dvě dívky a jednoho chlapce.
Chlapec si staki moc chválil a výrazně mu pomohly jak lyžařsky, tak sociálně. Jednalo se o nejvýraznější pokrok na kurzu. Jedná se o poněkud nemotorného a do skupiny úplně nezapadajícího žáka.
První dívka se stavěla negativně k jakémukoli lyžování a pohybu a staki ji moc neoslovily a rychle přešla zpět na dlouhé lyže. Myslím si, že nechtěla vypadat v kolektivu jako nemotora, která nezvládá dlouhé lyže (přesto, že to tak je). Druhá dívka si staki užila a rychle ji posunuly k návratu na dlouhé lyže. Rychle se pak posouvala i při lyžování na dlouhých lyžích.


Lyže staki si zkusili i oba instruktoři a byla to zajímavá zkušenost. Lyže umožňují rychlý pohyb a podporují lyžařský postoj, pokud chce lyžař jet rychle. Patka dodává lyžím stabilitu, ale při rychlé jízdě se objevují vibrace do nohou. Určitě je to dobrá pomůcka pro začátečníky, kteří mají nějaký hendikep ať fyzický nebo psychický.

Lyže staki byly příjemnou zkušeností a pokud to bude možné rád je pořídím do školy pro potřebu kurzů.