Kamenné Žehrovice

Naše škola Kamenné Žehrovice letos znova vyrazila na lyžařský výcvik. Protože jsme byli minule s učením začátečníků na lyžích Staki velmi spokojení, opět jsme si několik párů půjčili. Tentokrát to vypadalo, že budeme mít sedm začátečníků, ale nakonec se ukázalo, že na lyžích skutečně nikdy nestála jen jedna dívka ze šesté třídy. Začala se tedy učit na Staki hned první den. Nejdříve zvládla jízdu na koberci a po krátkém vysvětlení začátků jízdy na lyžích, bez problému sjela malý slalom mezi kužely. Po asi půl hodině šla na malý vlek a jízdu na vleku hned ovládala dokonce bez pádů. A po hodině již sjížděla na Staki malou tréninkovou sjezdovku ve školce. Druhý den jela již na velkém vleku a sjezdovku v pohodě sjela. Za celý den spadla asi 2x. Třetí den jsme ji postavili na její lyže. Jezdila s paralelním postavením lyží, v zatáčkách si pomáhala pluhem,ale na konci kurzu již pluh nepoužívala. Jezdila jen s minimálním záklonem, protože na Staki tuto typickou začátečnickou chybu neděláte.
Lucka 6.ročník: Na Staki se mi jezdilo dobře, vůbec jsem se nebála a nepadala jsem. Staki se nerozjížděly se do velké rychlosti, takže to se mi líbilo. Učení na těchto krátkých lyžích mi přišlo hodně lehké.
Staki jsme tentokrát využili i pro mírně pokročilé žáky 6. a 7.ročníku, kteří již lyžovali, ale jezdili v pluhu a s výrazným záklonem. David, Petra, Sára a Adéla si i přes počáteční nedůvěru ke krátkým lyžím ježdění na Staki vyzkoušeli. Po krátkém, asi hodinovém ježdění na Staki, pochopili jízdu v paralelním postavením lyží a tuto zkušenost pak převedli na klasické lyže.
Petra 7.ročník: Nejdříve jsem se na těch krátkých lyžích bála, ale překvapilo mě, jak se lehce zatáčí. Bavilo mě to a přestala jsem jezdit v pluhu.
Adéla 6.ročník: Ježdění na Staki je snadné, šlo mi to za chvíli a nešlo mi jezdit pluhem. Pak jsem to hned zkoušela na svých lyžích. Moc mi to pomohlo se zlepšit.
Sára 7.ročník: Lyže jsem si zkusila, nešlo na nich jet pluhem, ale nejely mi rychle, takže když jsem se vrátila na moje lyže, už jsem pluhem nejezdila.
Rádi bychom jako škola lyže Staki doporučili ostatním školám k výuce a jako výborný a zároveň zábavný prostředek, jak žáky snadno a s radostí naučit na lyžích.
Příště bez nich nejedeme..
S pozdravem
Bára Benešová, učitelka TV